pierog.org
Úvod .:. Najčítanejšie .:. Rubriky .:. Ankety .:. Na stiahnutie .:. Odkazy   

Novinky
10.09.2018: Zmena databázy a zvýšenie bezpečnosti
Stránky bežia od septembra na novej databáze a zároveň sa zvýšila ich bezpečnosť použitím SSL certifikátu prechodom na šifrovaný protokol HTTPS.

Anketa
Nedeľnú rozprávku na Regine:

počúvam často (1076 hl.)
 
počúvam občas (774 hl.)
 
nepočúvam (616 hl.)
 
nezaujíma ma to (673 hl.)
 
neviem, čo je Regina (818 hl.)
 

Celkovo hlasovalo: 3957


Tvorba
Piesok (514 kB)
Kamienky (778 kB)
Kameň a tráva (891 kB)

Úvod
Používaním týchto stránok súhlasíte s využitím súborov cookies...............................Kontakt:

Trieda 2008-12

* Výlety

Vydané dňa 02. 07. 2011

Jún a školské výlety neodmysliteľne patria k sebe...

Výlet na kalváriu 2011 Koniec školského roka, jeho posledné týždne dodávajú škole uvoľnenú atmosféru, prečo teda s deťmi nezabehnúť niekam, kde sa voľnosťou dýcha a kde sa cítime lepšie ako v stiesnenej školskej triede?
Vyskúšali sme si spoločný výlet žiakov I. stupňa do Antona a Banskej Štiavnice a v predposledný deň i vychádzku na neďalekú kalváriu. Obe akcie sa deťom páčili, ale o voľnosti a radosti bola hlavne naša púť na kalváriu.

V Antone to bolo akési nekonečné - na ranči sa dlho čakalo na človeka, ktorý by deti povozil na koňovi (ešteže sa detváky mohli vyšantiť na kolotoči), prehliadka múzea v antolskom kaštieli, ukážka sokoliarstva i hrové aktivity v blízkom parku tiež neboli pohybovo zamerané, aspoň že prechádzka po parku (hlboko poobede) a po Štiavnici pomohla nohám rozhýbať sa. Na Sitne sme nakoniec neboli, škoda, sám som sa na to tešil asi najviac. Možno nabudúce...

Na kalvárii sme si to ale vynahradili. Po asfaltke sme sa ešte presúvali disciplinovane, ale na lesnom chodníčku i na lúke pod kalváriou sme sa vybehali do vôle. Prekvapilo ma, že sme v lese, kde inokedy bývalo veľa lesných jahôd, nenašli po nich ani stopy. Zato na lúke sme o ne zvádzali tuhé boje. Tam ich bolo! Všetky sme ich ani nepojedli. Aj výhľady z kalvárie boli prekrásne - skoro na jar odstránili stromy pod kopcom a konečne bolo vidieť aj dedinu a rovinu pri Ipli. Cestou nazad sme ešte okoštovali čerešne a zdravo unavení docupitali na obed do školy.

Potešilo ma, že si deti náš výlet pochvaľovali slovami: "To bolo lepšie ako v Štiavnici!"
Okrem toho stále si myslím, že je len na škodu, ak sa výlet organizuje len pre tých, ktorí na to majú. Tak sa stáva, že mnoho detí prichádza o spoločné zážitky. Aspoň trochu sa to dá zmierniť využitím potenciálu krás krajiny, ktorá nás obklopuje. Stačí len porozmýšľať, keď sa už na tú demokraciu toľko hráme.

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasov: 1] 1 2 3 4 5
Autor: Anton Pierog | Informačný e-mailVytlačiť článok

Vstup
Užívateľské meno:

Heslo:Registrácia

Fotogaléria


© Anton Pierog, 2008
Vytvorené pomocou phpRS - bezplatného redakčného systému