Mikuláš bezdomovec

Autor: Anton Pierog <anton(at)pierog.org>, Téma: Trieda 2012-16, Vydané dňa: 18. 12. 2014

Pochytila ma pisateľská mánia a deťom na zajtrajší program som napísal krátku scénku...

Keď vidím, ako sa každý rok netvorivo opakuje na Mikuláša množstvo bezduchých mľandravých básní a piesní kopírovaných skade-tade, ktorým niet konca, povedal som si, že čosi napíšem. Čosi, čo bude zo skutočného života, ktorým deti žijú každý deň, niečo o nich a pre ne, hoci z veľkej časti vymyslené, zachádzajúce až do nonsensu.
Mojej žene sa síce nepáči predstava, že by svätý Mikuláš mohol byť špinavým bezdomovcom, ale deti majú z tej predstavy radosť a páči sa aj mne, tak prečo to neskúsiť ukázať aj iným.
Scénku sme nacvičili, pozháňali rekvizity, pridali pieseň s harmonikou a zajtra to rozbalíme pred celou školou na Mikulášskej slávnosti v našej telocvični. Beriem foťák a čosi pofotím, potom sem pripojím aj galériu fotografií z Picasy...

A aby som nezabudol, uvádzam ešte odkazy na tlačenú aj zvukovú podobu scénky z jej nácviku v triede pred vystúpením, aby ste mohli sami povedať, či som to naozaj prehnal:

Mikulášska scénka, PDF (47 kB)
Fotoalbum z Mikulášskej oslavy
Mikulášska scénka, MP3 (5,28 MB) - ak chcete súbor uložiť, kliknite pravým tlačidlom myši a zadajte príkaz Uložiť cieľ odkazu ako...